Overslaan naar de hoofd content

Roei- en Kanovereniging Het Anker

Kanopolo

Wat is Kanopolo?

Kanopolo is balsport waarbij men zich in een kano (kayak) voortbeweegt. Twee teams van 5 spelers proberen in 2 x 10 minuten zoveel mogelijk doelpunten te scoren in het doel dat op twee meter hoogte vanaf het water hangt. De bal mag met de hand en de peddel gespeeld worden. Spelers in balbezit mogen omgeduwd worden en de kano’s komen veel met elkaar in contact om zo een goede positie of de bal te veroveren. (Voor meer informatie over kanopolo, zie Kanopolo Nederland).

Kanopolo wordt in Nederland bij zo’n 25 kanoverenigingen beoefend op verschillende niveaus. Deze verenigingen treffen elkaar op toernooien van 1 of 2 dagen, waarop gemiddeld 4 wedstrijden per dag worden gespeeld.

Het Nederlands Kampioenschap wordt gespeeld in 2 weekenden en kent 6 klasses (Hoofdklasse, Damesklasse, 1e, 2e, 3e en jeugd klasse). In veel teams spelen mannen en vrouwen samen, alleen in de Damesklasse spelen alleen dames.

Internationaal worden er toernooien voor verenigingen georganiseerd, met als hoogte punt het Europees Club Kampioenschap (ECC). Daarnaast worden er ook Europese- en Wereldkampioenschappen voor landenteams georganiseerd. De sport voldoet aan de eisen om als Olympisch beschouwd te kunnen worden maar is dat helaas (nog) niet. Tot die tijd is het hoogste podium voor landenteams de 4-jaarlijkse World Games. 

Nederland heeft inmiddels bij de heren 3x het Wereld kampioenschap en 1x de World Games gewonnen. De dames spelen al jaren een rol in de top van de kanopolo met podiumplaatsen op het EK, WK en de World Games en daarnaast in 2025 een eerste plaats op de wereldranglijst. De dames onder 21 hebben zich in 2023 tot Europees Kampioen gekroond. De heren onder 21 hebben hoge ambities voor het WK van 2026. Kanopolo is dus een sport waar Nederland in meetelt!

Kanopolo het Anker

Op woensdag en zondag zijn onze kanopoloers aanwezig om te trainen. Tenminste, als zij niet deelnemen aan een de de toernooien.

De trainingen bestaan uit conditie-, tactiek- en techniek-trainingen waarbij plezier tijdens en na de training ook hoog in het vaandel staan.  Zo is er na de training altijd tijd om nog even met een drankje na te drinken en elkaar mooie verhalen te vertellen en plannen te smeden. Plannen voor het oefenen van de eskimo-rol of deelname aan een toernooi zodat de prijzenkast voller komt te staan en er weer nieuwe sterke verhalen ontstaan.

Ons kanopoloteam neemt deel op tweede en derde klasse niveau en weet daarin regelmatig een prijs te winnen, kijk maar eens op onze lijst met Palmares.

Je komt dus op meer plekken dan alleen de Oude IJssel, en daarbij ontmoet je andere kanopolo-ers uit allerlei streken en landen. Eén grote familie met eenzelfde cultuur. 

Lijkt dit je leuk?

Kom dan een keer langs op een woensdag of zondag en train gezellig mee! We snappen het helemaal als je wat meer van de sport wil proeven voordat je lid wordt. Daarom bieden we je aan om een aantal keren mee te trainen (max 4x) om een goed beeld te krijgen van de sport. En blijf naar de training ook nog even luisteren naar de sterke verhalen, voor je het weet kun je er over mee praten.

Materiaal hoef je niet mee te nemen, daar zorgen wij voor. Onze vereniging beschikt over kanopolo-kajaks, peddels, helmen, spatzeilen en zwemvesten. Je hoeft dus niet zelf materiaal aan te schaffen om deze sport te beoefenen. Neem (als je ze hebt) waterschoenen mee en droge kleren, voor na de training, mee, kanopolo is een watersport dus nat worden is er onderdeel van.

Trainingsmomenten

  • Zondagochtend 10:00 – 12:00 uur
  • Woensdag 19:00 – 21:00 uur (van maart t/m oktober)